Akcije

Akcija prehrane ptica u zimskim uslovima, Budžak2017

Prihrana20171

    Završena je još jedna sezona izložbi ptica, došla je na red već ustaljena tradicija našeg kluba: da se posvetimo pticama u našem okruženju. Kao i svih godina do sada naš Klub je prikupljao hranu za prehranu ptica u zimskim danima. Cilj ovogodišnje akcije pored obezbedjivanja punih hranilica na već ustaljenim lokacijama za to, je bio kontakt i druženje sa srodnim nam udruženjima pre svega Društvom za zaštitu i proučavanje ptica Srbije, Savezom odgaivača sitnih životinja Srbije i Društvom "Sombor 1871".
     Okupili smo se na prostoru blizu Apatina gde nam je ponovo domaćin bio predsednik našeg kluba Dragan Kusonić, a saradnik i vodič na terenu, vrsni poznavalac ptica na ovom prostoru, veliki ljubitelj ptica i prirode, vrlo aktivan član Društva za zaštitu i proučavanje ptica Srbije Nened Spremo, sada smemo reći naš izuzetan i cenjeni prijatelj.
      Prelepo provedeni sati u prirodi, od kojih će i divlje ptice imati bar malo koristi, uz obavezan dogovor o narednom okupljanju jer za sobom smo ostavili  hranilice koje treba dopunjavati preostalom hranom, pratiti vrste koje se tu okupljaju i ispratiti obeležavanje divljih vrsta što je aktivnost Društva za zaštitu i proučavanje ptica Srbije.
     Zaključak, ostvarena lepa saradnja sa srodnim udruženjima jer u osnovi imamo zajedničke ciljeve, kao što su očuvanje i zaštita divljih ptica kao i njihovih staništa. Mi kao odgaivači uzgajamo razne ptice, trudimo se da upoznamo njihov karakter i pružimo najadekvatnije uslove pticama koje uzgajamo, jer samo zadovoljna i zdrava jedinka će dati potomstvo. Isto tako smo i izuzetni protivnici hvatanja i trgovine sa divljim pticama. Nažalost svedoci smo da je ptičiji fond u nasem okruzenju sve siromašniji. Zaštitimo ptice u prirodi i pomozimo im!

   Sledećeg vikenda, u nedelju 19.02.2017. vršeno je dopunjavanje hranilica za ptice na lokaciji Budžak - Apatin. Tom prilikom je vršeno prstenovanje ptica pod rukovodstvom g. Nenad Spremo.

Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Akcija prehrane ptic...
Prstenovanje2017_1
Prstenovanje2017_2
Prstenovanje2017_3
Prstenovanje2017_4
Prstenovanje2017_5
Prstenovanje2017_6
Prstenovanje2017_7
Prstenovanje2017_8
Prstenovanje2017_9
Prstenovanje2017_10
Prstenovanje2017_11

Prijatelji kluba

sof

bioforologo2

pergamona logo

as vage logo 122x122

lasta logo

viperaso